Статті
21 Серпня, 2024 р., 10:48
У 2024 році в Україні зафіксували перші випадки нового субваріанту штаму коронавірусу Омікрон, який отримав назву "FLIRT". Цей штам має низку мутацій, які можуть зробити його більш заразним.
Як людині зі статусом внутрішньо переміщеної особи укласти декларацію з сімейним лікарем? Частина 2.
12 Серпня, 2024 р., 18:33
Як людині зі статусом внутрішньо переміщеної особи укласти декларацію з сімейним лікарем ?
01 Серпня, 2024 р., 18:19
Через повномасштабне вторгнення росії, понад 8 млн українців вимушено стали внутрішньо переміщеними особами залишили свої домівки та тимчасово переїхали жити у більш безпечні регіони країни. Незалежно від місця проживання і реєстрації, кожен може отримати медичну допомогу в однаково повному обсязі, незалежно від місця реєстрації чи місця проживання. Це право реалізується через Програму медичних гарантій, яка зокрема, покриває потреби внутрішньо переміщених осіб.
18 Квітня, 2024 р., 10:06
p { text-indent: 25px; }
З 21 по 27 квітня проходить Всесвітній тиждень імунізації.
30 Грудня, 2022 р., 14:14
#корисніпоради
Подбайте завчасно перед святами про доступ до медичної допомоги - адже вона може знадобитися раптово, в найнесподіваніший момент. Ось п’ять речей, які варто зробити перед святами пацієнту.
Уточніть графік роботи сімейного лікаря
Якщо у вас укладена декларація з сімейним лікарем – уточніть, як він працює під час свят. Можливо він планує відпустку.
Якщо у вас немає декларації з лікарем – пам’ятайте, ви можете звернутися до будь-якого сімейного лікаря або терапевта без укладеної декларації під час війни. Однак поцікавтеся, де знаходиться найближча амбулаторія та графік прийому лікарів. Уточнить графік кабінету чергового лікаря на вихідних.
Домовтеся з лікарем про спосіб зв’язку
Часто лікарі дають свій номер телефону пацієнтам з якими уклали декларацію. Зокрема, щоб швидко виписати направлення чи рецепт за Програмою медичних гарантій.
Уточніть у лікаря, чи можете ви з ним зв'язатися у разі чого під час свят зручним способом: заталефонувавши, або написавши у месенджер. Однак пам’ятайте про етичне спілкування: не турбуйте лікаря без гострої потреби – адже він також планує відпочити в святкові дні та приділити увагу родині.
Перевірте “Доступні ліки”
Якщо ви отримуєте препарати за програмою “Доступні ліки” – перевірте чи не закінчуються ліки. Якщо ви бачите, що їх не вистачить до кінця свят – краще завчасно звернутися до лікаря за новим рецептом та отримати препарати в аптеці.
Оновіть домашню аптечку
Кінець року – саме час перевірити ліки в домашній аптечці. Перевірте термін придатності ліків, які залишилися. Що має бути в базовій домашній аптечці, ми писали тут: https://cutt.ly/r02VNhM.
Дізнайтеся альтернативний номер виклику бригади екстреної медичної допомоги
На випадок, коли номер 103 перевантажений краще мати під рукою альтернативний номер екстреної допомоги у вашому населеному пункті або районі. Альтернативний номер телефону екстренки можна дізнатися в місцевих органах влади – доволі часто таку інформацію розміщують на сайтах територіальних громад.