Комунальне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Волочиської міської ради
Міністерство охорони
здоров'я України
 

Лихоманка Західного Нілу. Що потрібно знати.

Дата: 21.09.2024 10:03
Кількість переглядів: 126

Фото без опису

 

В Україні зареєстрували 69 випадків лихоманки Західного Нілу

Вірус гарячки Західного Нілу в Україні віднесений до I групи особливо небезпечних.

З початку року в Україні зафіксовано вже 69 випадків гарячки Західного Нілу, з яких 41 випадок підтверджений у серпні, 3 з них померло. Цілком ймовірно, що відтепер наша країна поставатиме перед проблемою цього вірусу постійно.

"Гарячка Західного Нілу - небезпечна хвороба, яка з 1937 року була виявлена в Африці, а тепер циркулює по всьому світу, а основними переносниками є птахи та комарі.

В Україні є декілька шляхів перелітних птахів, тому Україна буде постійно стикатись з цією інфекцією.

Наразі Полтавська, Черкаська та Київська області, а також сама столиця є лідерами за кількістю зареєстрованих випадків.

Головним джерелом і резервуаром вірусу в природі є птахи, переважно перелітні, у крові яких вірус може циркулювати від 14 до 200 днів. Переносниками захворювання можуть також певні види комарів, які інфікуються під час харчування кров’ю і можуть передати вірус людині чи тварині. Вкрай рідко можливе контактне зараження кров’ю хворих тварин.

 

Більшість людей під час зараження вірусом не відчувають жодних симптомів. У декого можуть бути легкі ознаки ГРВІ. Потім у 20% хворих у проміжок між декілька днями та двома-трьома тижнями після зараження (найчастіше через три-шість днів), можуть з'явитися симптоми, схожі на грип: висока температура, головний біль, біль у м'язах і суглобах, слабкість, нудота, діарея.

Основна ж кількість виявлених випадків захворювання проявляються у вигляді менінгіту та енцефаліту. Летальність від гарячки Західного Нілу складає 2–14%. Після перенесеної хвороби формується стійкий імунітет.

Лікування гарячки Західного Нілу симптоматичне.

Специфічної терапії немає.

Профілактика гарячки Західного Нілу

Найчастіше хворіють на геморагічну гарячку Західного Нілу влітку й восени, коли є комарі. Тому насамперед потрібно берегтися від комариних укусів: носити захисний одяг, використовувати сітки на вікнах, фумігатори й репеленти.

У разі якщо після укусу комара з'явилися симптоми грипу чи ГРВІ, негайно звертайтеся до лікаря.

Вакцина проти цього вірусу не розроблена.


« повернутися

Вхід для адміністратора