Комунальне Підприємство "Центр Первинної Медико-Санітарної Допомоги" Волочиської Міської Ради

Кліщі активізувалися!!!

Незважаючи на те, що на дворі рання весна, кліщі вже активізувалися. Для комах достатньо декілька теплих днів, щоб прокинутися.

 

Хоча на деревах ще листя немає й трава щойно почала пробиватися, але кліщі вже активізувалися. Зазвичай, ці комахи починають дошкуляти людям і тваринам у квітні чи навіть у травні, але в останні роки, через раннє потепління, кліщі стали з’являтися вже у березні.

Хоча «свіжих» випадків укусів кліщами на Хмельниччині зареєстровано ще не було, але в сусідніх областях вже фіксують перші випадки.

Перші кліщі найагресивніші, тому що вони голодні, і для розмноження їм потрібна кров людей чи тварин. А вже зовсім скоро розпочнеться сезон пікніків та садово-городніх робіт і саме там на людей може чекати небезпека. Укуси кліщів небезпечні тим, що комахи можуть бути заражені збудниками енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма) і під час укусу можуть інфікувати людину. Кліщі також поширюють дуже небезпечну лихоманку крим-конго.

Варто пам'ятати, що кліщі можуть присмоктатися до тіла людини не лише під час перебування на природі, але й після відвідування зеленої зони - якщо залишилися на одязі.

Аби уникнути укусів кліщів радимо дотримуватися наступних правил:

-   одягатися в світлий, однотонний, з довгими рукавами одяг, який щільно прилягає до тіла, на якому легше помітити кліщів. На голову варто одягати головний убір;

- використовувати репеленти (засоби, що відлякують комах);
під час прогулянки треба проводити само- та взаємоогляди – через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям;

-   вдома одразу після прогулянки треба змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє його від кліщів;
-   якщо прогулянка була разом з домашньою твариною, її теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання.

 

Помічник лікаря епідеміолога                                                  Н.М.Байрачна